Kraków przychylny wytwórcom

Jednym spośród trudnych utrudnień w lwiej części polskich miast jest transport. Polskie województwa nie są zaadaptowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki powstał poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na polskich szosach. Dlatego główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie mieszkańców jak również usprawni całokształt infrastruktury miasta.

Na tle okolicznych miast, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo środków . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami oraz remonty istniejących połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i aby było lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski co zrobił
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko kolejne linie komunikacji, ale również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również autobusami. Mimo to da się zauważyć jasno, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.

Comments are closed.